Przedstawiamy kilka aktywnych zabaw na świeżym powietrzu, które każdy rodzic pamięta z własnego dzieciństwa. Warto pokazać je swoim pociechom! Do zabawy wykorzystujemy wyłącznie cuda przyrody, którymi obdarowało nas lato. Nie trzeba kupować drogich zabawek czy sprzętu do aktywności fizycznej. A do plecaka wystarczy zapakować dobry humor, garść pomysłów i odrobinę wyobraźni!

Plecenie wianków

Chyba każdy w dzieciństwie biegł na łąkę lub do ogrodu, by nazrywać kwiatów i upleść piękny wianek sobie, mamie lub przyjaciółce! To zabawa, podczas której maluchy ćwiczą zdolności manualne, a efekt końcowy naprawdę cieszy oko!

Dmuchanie dmuchawców

Jedna z najprostszych, pięknych i dających mnóstwo uśmiechu zabaw, podczas której można „przemycić” mini lekcję biologii: białe kule powstają z rośliny o nazwie mniszek lekarski. Z początku kwiaty mniszka są żółte, jednak w procesie przekwitania zamieniają się w puchate kulki. Gdy je zdmuchujemy, rozsiewamy na łące nowe nasionka mniszka.

Gwizdanie na źdźble trawy

Prosta sztuczka, a jak cieszy! Zrywamy szerokie źdźbło trawy i umieszczamy je pomiędzy złączonymi kciukami. Między kciukami powinna powstać mała dziurka, w którą dmuchamy. Brzmi jak gwizdek, prawda?

Obserwacja chmur

To zabawa, do której potrzebne jest mnóstwo dziecięcej wyobraźni! Kładziemy się na trawie i obserwujemy chmury. Jaki mają kształt? Co przypominają? Może odnajdziemy w nich kontury zwierząt, roślin, a nawet magicznych stworów czy smoków?

Błotko i taniec w deszczu

Nawet w lecie zdarzają się deszczowe dni. Ubierzcie się nieco cieplej, załóżcie kalosze i… biegnijcie tańczyć w deszczu! To wspaniała zabawa. Niektórzy uważają również, że bardzo romantyczna J. A po deszczu, gdy napotkacie kałuże lub błotko, taplajcie się do woli! W końcu brudne dzieci to szczęśliwe dzieci!

Puszczanie „kaczek”

To chyba jedna z najbardziej popularnych zabaw nad wodą. Uwielbiają ją nie tylko maluchy, ale i dorośli. Potrzebujemy jedynie zbiornika wodnego i płaskich kamieni. Czyj kamień najwięcej razy odbije się od tafli wody, ten wygrywa!

Zabawa w chowanego za drzewami

Jeśli wybieracie się na spacer do lasu lub parku, wykorzystajcie rosnące tam drzewa i krzewy do zabawy w chowanego. Zasad chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć – 3, 2, 1… Szukam! J