Profil Metaboliczny 145 umożliwia wyeliminowanie produktów wywołujących niepożądane reakcje. W efekcie następuje wyciszenie przewlekłych stanów zapalnych spowodowanych składnikami codziennego pożywienia. Jest to warunek zastosowania skutecznej interwencji żywieniowej oraz postępowania leczniczego opartego o założenia Medycyny Funkcjonalnej lub Spersonalizowanej Medycyny Stylu życia.

Wynik testu dostarcza informacji o tym, co nasze dziecko może bezpiecznie jeść, a czego powinno unikać. Raport badania “Profil Metaboliczny” wskazuje składniki pożywienia, które mogą wywoływać niepożądane reakcje organizmu. Sposób odżywiania opracowany przez specjalistę, w oparciu o wyniki testu, zapewnia optymalne funkcjonowanie organizmu.

Rodzice samodzielnie, lub przy współpracy ze specjalistami współpracującymi z Fundacją mogą wdrożyć dietę eliminacyjno rotacyjną, pamiętając o takim komponowaniu jadłospisu, aby zapewnić odpowiednią podaż składników odżywczych i minerałów.

Odpowiednio poinformowane dzieci bardzo chętnie angażują się w przygotowywanie posiłków i przestrzegają zaleceń. Po kilkunastu dniach widzą już pierwsze efekty i są gotowe na trwałą zmianę nawyków żywieniowych. Kiedy zrzucą kilka, kilkanaście kilogramów chętnie zwiększają aktywność ruchową. Bez większego trudu odbudowują relacje rówieśnicze.

Akcja "Czas na zdrowie"

TYLKO Podczas akcji Czas na Zdrowie, badanie Profil Metaboliczny 145 jest dostępne w promocyjnej cenie 799,- zł *
Sprawdź!

*Standardowa cena tego badania to 1200,- zł.

Aby wykonać badanie wejdź na stronę: http://e-diagnostyka.pl/oferta/profil-metaboliczny-145/

NIE Czekaj! Zamów już dziś i pomóż swojemu dziecku!

*Jeżeli pobranie krwi do badania wykonasz w Centrym Medycznym VIMED w Warszawie lub Krakowie?
Użyj kodu promocyjnego: CZASV (badanie w cenie 799 zł). Po opłaceniu usługi możesz zarezerwować termin pobrania krwi.

*Jeżeli zdecydujesz się na pobranie krwi w jednym z punktów laboratorium Synevo w Polsce,
do ceny należy doliczyć 100,- zł za obsługę logistyczną.
Użyj kodu: CZAS. Po opłaceniu badania otrzymasz zestaw do pobrania wraz z zestawem transportowym i szczegółowe instrukcje postępowania.

Informacje o badaniu niepożądanych reakcji na pokarm!

Cytotoksyczny test nietolerancji pokarmowej jest optymalnym badaniem, pozwalającym zidentyfikować szerokie spektrum produktów wywołujących niepożądaną reakcję na pokarm. Ujawnia ukryte, destrukcyjne oddziaływanie produktów spożywczych na organizm. Oddziaływań tych zazwyczaj nie można wykryć za pomocą innych testów krwi, testów skórnych lub nawet długotrwale stosowanych diet eliminacyjnych.

Udoskonalanie metod i stosowanie nowych technologii w diagnostyce laboratoryjnej ułatwia pracę specjalistom i sprawia, że wyniki badań są bardziej wiarygodne, powtarzalne i dokładne. Aby odpowiednio zdiagnozować niepożądane reakcje pokarmowe, należy wiedzieć jaką informację chcemy uzyskać, żeby dobrać odpowiednie narzędzia diagnostyczne. Test powinien być dopasowany do populacji, do której należy diagnozowany przez nas pacjent, a także do rodzaju problemów pacjenta oraz jego wieku.

Każdy z testów stosowanych w alergologii i immunologii ma swoje plusy i minusy. Nie ma narzędzia diagnostycznego dostosowanego do potrzeb każdego pacjenta, dlatego tak ważne jest indywidualne podejście do każdego pacjenta w wyborze badania i zwrócenie uwagi przede wszystkim na czułość i swoistość testu. Ogromną rolę odgrywa także doświadczenie specjalistów w pracy z danym rodzajem testów. Po przeprowadzeniu terapii u kilku tysięcy pacjentów specjalista wie dokładnie jak interpretować wynik badania. To jest właściwa recepta na sukces terapeutyczny.

Jeżeli celem wykonania badania jest opracowanie spersonalizowanego programu żywieniowego i wdrożenie terapii opartej o zasady Medycyny Stylu Życia, najlepszym narzędziem będzie test o najwyższej czułości. Testy cytotoksyczne są z pewnością dużo bardziej pracochłonne i kosztowne, jednak mają ogromną przewagę nad testami immunoenzymatycznymi badającymi tylko obecność przeciwciał klasy IgG. Wykonywanie badania o niskiej czułości oznacza bowiem zbyt wiele wyników fałszywie ujemnych, co jest równoznaczne ze straconym czasem na nieskuteczną terapię, która nie wyklucza wszystkich produktów wywołujących niepożądaną reakcję pokarmową.

Kod Metaboliczny i Profil Metaboliczny to badania, które wykonało już kilkadziesiąt tysięcy pacjentów w Polsce i setki tysięcy na świecie. Jest to jedyne badanie o tak wysokim wskaźniku czułości, dzięki czemu postępowanie terapeutyczne jest niezwykle skuteczne. Tam, gdzie chodzi o nasze zdrowie nie warto tracić czasu na mało skuteczne metody i ryzykować pogorszenie stanu zdrowia w wyniku nieskutecznego długotrwałego leczenia. Odpowiednio wczesna i skuteczna diagnostyka pozwala na szybkie wdrożenie właściwego postępowania i powrót do zdrowia.

Zachęcam także do odwiedzenia naszego portalu poświęconego naturalnym metodom leczenia chorób przewlekłych i profilaktyce – www.leczenie.org.pl

Najlepszy sposób wykorzystania wyników tego badania to wprowadzenie zmian w sposobie odżywiania zgodnie z zaleceniami specjalisty posiadającego nasze rekomendacje!

Kompleksowe wsparcie specjalistyczne, w tym także leczenie chorób przewlekłych zapewniają nasi partnerzy, których można znaleźć na stronie: http://lifestyle-medicine.pl/fundacja/partnerzy/

Zapraszamy do wykonania badania, które powinno stać się częścią wyprawki szkolnej naszych dzieci. Dbajmy o to, aby nasze dzieci jadały posiłki, które je wzmacniają. Niech ich pożywienie będzie dla nich lekarstwem 🙂
Wykonaj badanie