Ruch i aktywność fizyczna powinny być stałym elementem dnia każdego dziecka. Wiele gier i zabaw może być doskonałym pretekstem, by dzieciaki pokochały sport. Wspólne zabawy z rodzicami i innymi dziećmi to wspaniała okazja, by spędzić czas w gronie najbliższych, świetnie się bawić, a przy okazji zażyć odrobinę ruchu – dla zdrowia i świetnego samopoczucia!

„Buty w ruchu”

Zabawę rozpoczynamy, dzieląc się na dwie drużyny. W każdej drużynie musi być co najmniej dwóch graczy. Rodzice powinni zadbać o to, by w miejscu zabawy dzieciaki mogły bezpiecznie biegać na bosaka. Wyznaczamy linię mety i linię startu. Na umówiony sygnał zaczynamy wyścigi! Pierwszy gracz biegnie do mety, zostawia na niej swoje buty i wraca na start, gdzie czeka na niego inny gracz z drużyny, które powtarza tę samą czynność. Gdy wszyscy będą bez butów, gracze po kolei biegną do mety i zakładają obuwie z powrotem. Drużyna, której zawodnicy jako pierwsi będą mieli buty na stopach, wygrywa.

„Łapiemy promyczek”

To tajemnicza i niezwykle ekscytująca zabawa, którą dzieciaki wprost uwielbiają. Potrzebna będzie latarka i duża przestrzeń, np. ogród,  duży pokój lub sala. Ważne, by w pomieszczeniu, w którym odbywa się gra, było ciemno. Jedno z dzieci, zwane „promyczkiem”, dostaje latarkę i ma za zadanie przemieszczać się po pokoju i co jakiś czas bardzo szybko włączać i wyłączać latarkę. Zadaniem innych dzieci jest złapanie „promyczka”. Maluch, który tego dokona, sam zostaje „promyczkiem” i przejmuje latarkę.

„Turlaj jak najszybciej”

Do zabawy potrzeba będzie piłka. Wyznaczamy start oraz metę. Dzieciaki mają za zadanie jak najszybciej przeturlać piłkę do mety. Ale, żeby nie było zbyt łatwo, piłki nie wolno turlać ręką ani nogą! Należy do tego użyć innej części ciała (np. nosa, ucha, kolana, biodra) wyznaczonej przez osobę prowadzącą grę. Kto pierwszy doturla piłkę do mety, wygrywa.

Tor przeszkód”

To zabawa, która świetnie sprawdza się na dużej przestrzeni, np. w ogrodzie lub w parku. Na naszym torze ustawiamy różne przeszkody (mogą to być pudełka, zabawki, krzesełka lub elementy znajduje się w lesie czy parku). Zadaniem dzieciaków jest pokonaniu toru przeszkód i jak najszybsze dotarcie do mety.

„Zwierzogród”

Dorosły prosi dzieciaki, by wyobraziły sobie, że są jakimś zwierzątkiem. Następnie ich zadaniem jest poruszanie się po sali w sposób charakterystyczny dla danej postaci. Prowadzący co jakiś czas wydaje komendy, np.: „zwierzątko podskakuje!”, „zwierzątko łapie motyle!”, „zwierzątko zbiera maliny!” itp.

„Raz, dwa trzy, Baba Jaga patrzy!”

To popularna zabawa z naszego dzieciństwa. Pokolenie naszych maluchów również ją uwielbia, bo to gra ponadczasowa! Z powodzeniem wykorzystywana jest na lekcjach wf-u w szkołach. Jedno dziecko („Baga Jaga”) stoi tyłem do innych dzieci, które są od niego oddalone i próbują jak najszybciej dotrzeć do Baby Jagi. Na hasło „Raz, dwa trzy, Baba Jaga patrzy!” dziecko stojące tyłem odwraca się, a zadaniem pozostałych dzieci jest zastygnięcie w bezruchu. Maluch, który się poruszy, wraca na start. Zawodnik, który dotrze do Baby Jagi, wygrywa i zajmuje jej miejsce.

Test Nietolerancji Pokarmowej Profil Metaboliczny 145
to skuteczna broń w walce z otyłością u dzieci!

Wykonaj badanie nietolerancji pokarmowych
Profil Metaboliczny 145 w pomocyjnej cenie 899,- zł
z kodem rabatowym: CZASNAZDROWIE