Jak skutecznie walczyć z nadwagą i leczyć otyłość
u dzieci i młodzieży?

Kiedy ustandaryzowane działania profilaktyczne nie odnoszą pozytywnego skutku, uniwersalne diety niskokaloryczne nie przynoszą spodziewanego efektu, a związany z nimi deficyt substancji odżywczych dodatkowo osłabia młody organizm – z pomocą przychodzi nowoczesna medycyna funkcjonalna i testy na nietolerancje pokarmowe.

Naukowe odkrycie, że występowaniu nadwagi i otyłości w każdym konkretnym przypadku może towarzyszyć utrzymujący się w organizmie stan zapalny wywołany osobniczą nadwrażliwością i nietolerancją pokarmową, daje nam szansę na skuteczne i nieinwazyjne rozwiązanie problemu nadwagi i leczenie otyłości u źródeł problemu.

Zaawansowana diagnostyka nietolerancji pokarmowych

Podstawą nowoczesnego leczenia nadwagi i otyłości jest w pierwszej kolejności wyciszenie przewlekłych stanów zapalnych spowodowanych składnikami codziennego pożywienia. W tym celu należy należy wykonać testy na nietolerancje pokarmowe i ustalić indywidualny Profil Metaboliczny danego organizmu i na jego podstawie rozpoznać czynniki zapalne (czyli produkty spożywcze wywołujące nietolerancję pokarmową i aktywujące stan zapalny), a następnie wyeliminować je z jadłospisu, tworząc spersonalizowany program żywieniowy zgodny z fenotypem konkretnego dziecka zmagającego się z nadwagą lub otyłością lub pragnącego jej uniknąć. Nieocenioną pomocą w tworzeniu takiego programu jest cytotoksyczny test nietolerancji pokarmowej – PROFIL METABOLICZNY 145.

Profil metaboliczny 145

Cytotoksyczny test nietolerancji pokarmowej jest optymalnym badaniem, pozwalającym zidentyfikować szerokie spektrum produktów wywołujących niepożądaną reakcję na pokarm.

Ujawnia ukryte, destrukcyjne oddziaływanie produktów spożywczych na organizm. Oddziaływań tych zazwyczaj nie można wykryć za pomocą innych testów krwi, testów skórnych lub nawet długotrwale stosowanych diet eliminacyjnych.

Stosowane dotąd testy immunoenzymatyczne, badające jedynie obecność we krwi przeciwciał klasy IgG, cechuje niestety niska czułość, skutkująca wieloma wynikami fałszywie ujemnymi, co z kolei jest równoznaczne ze straconym czasem poświęconym na nieskuteczną terapię, która nie wyklucza wszystkich produktów wywołujących niepożądaną reakcję pokarmową.

Nowoczesny test cytotoksyczny – PROFIL METABOLICZNY 145 – to coś więcej niż klasyczne testy na nietolerancje pokarmowe. Jest z pewnością dużo bardziej pracochłonny i kosztowny niż testy immunologiczne, jednak ma nad nimi ogromną przewagę: jest testem o najwyższej czułości i swoistości, interpretowanym każdorazowo przez doświadczonych diagnostów laboratoryjnych. Profil Metaboliczny 145 to badanie, które wykonało już kilkadziesiąt tysięcy pacjentów w Polsce i setki tysięcy na świecie. Jest to jedyne badanie o tak wysokim wskaźniku czułości, dzięki czemu wdrożone postępowanie terapeutyczne jest niezwykle skuteczne.

Historie Pacjentów

Spersonalizowany program żywieniowy

Raport badania PROFIL METABOLICZNY 145 wskazuje składniki pożywienia, które mogą wywoływać niepożądane reakcje organizmu – dostarcza więc informacji o tym, co nasze dziecko może bezpiecznie jeść, a czego powinno unikać. Sposób odżywiania, opracowany w oparciu o wyniki testu, zapewnia optymalne funkcjonowanie organizmu.
Rodzice samodzielnie lub z pomocą specjalistów współpracujących z Fundacją mogą wdrożyć dietę eliminacyjno-rotacyjną, pamiętając o takim komponowaniu jadłospisu, które zapewnia rozwijającemu się organizmowi dziecka odpowiednią podaż składników odżywczych i minerałów.

Odpowiednio poinformowane dzieci bardzo chętnie angażują się w przygotowywanie posiłków i przestrzegają zaleceń. Po kilkunastu dniach, widząc pierwsze efekty terapii, są gotowe na trwałą zmianę nawyków żywieniowych. Ponadto, gdy udaje im się zrzucić kilka lub kilkanaście kilogramów, chętnie zwiększają aktywność ruchową. Zaczynają też wierzyć w swój sukces, odzyskują pewność siebie, poczucie własnej wartości oraz kontroli nad swoim życiem. Wzrastają przy tym ich kompetencje społeczne, a dzieci bez trudu odbudowują relacje rówieśnicze. Czy można chcieć czegoś więcej? Wszystkie dzieci zasługują na zdrowie, a zadaniem rodziców jest danie im szansy na prawidłowy rozwój.

Nie skazujmy naszych dzieci na restrykcyjne i wyniszczające diety odchudzające!

Nie wpędzajmy ich w obsesję liczenia kalorii i ograniczania porcji.

Zadbajmy o to, aby wracały do prawidłowej wagi, jedząc zdrowe i smaczne posiłki.

Niech wartościowe pożywienie – przebadane przez testy na nietolerancje pokarmowe – będzie dla nich lekarstwem.

Kompleksowe wsparcie specjalistyczne, w tym także leczenie chorób przewlekłych, zapewniają nasi partnerzy, których można znaleźć na stronie:
http://lifestyle-medicine.pl/