Skąd się wzięła idea akcji?


Ideą przyświecającą akcji “Czas na zdrowie! Odchudzajmy dzieci!” jest troska o zdrowie najmłodszego pokolenia, któremu przyszło żyć i rozwijać się w dobie realnego zagrożenia chorobami cywilizacyjnymi. Bagatelizowana nadwaga i otyłość u dzieci to epidemia naszych czasów.

Zatrważające statystyki nie pozostawiają złudzeń. Rośnie nam pokolenie dzieci z nadwagą, które w przyszłości staną się otyłymi i schorowanymi dorosłymi, obarczonymi ryzykiem przedwczesnej śmierci z powodu cukrzycy, zawałów serca czy nowotworów.

Celem akcji “Czas na zdrowie! Odchudzajmy dzieci!” jest uświadomienie rodzicom, dziadkom i wychowawcom, że nadwaga u dzieci nie jest naturalnym etapem rozwoju, z którego można samoistnie “wyrosnąć”. Nie wolno jej bagatelizować, ponieważ nadwaga – nawet ta z pozoru niewielka – może niepostrzeżenie i w bardzo szybkim tempie przerodzić się w otyłość. Otyłość z kolei jest poważnym zaburzeniem metabolicznym, które bez profesjonalnego wsparcia i leczenia stanie się u dziecka źródłem ciężkich i zagrażających życiu chorób.

Dlatego zależy nam na szeroko pojętej edukacji na temat potwierdzonych naukowo przyczyn powstawania nadwagi i otyłości, a także popularyzacji wśród rodziców, lekarzy pediatrów i dietetyków klinicznych nowoczesnych metod diagnostyki i skutecznego odchudzania dzieci z nadwagą oraz nieinwazyjnego leczenia dzieci z otyłością.

O NAS

Fundacja Medycyny Stylu Życia to niezależny zespół specjalistów – lekarzy medycyny, trenerów personalnych, diagnostów, dietetyków klinicznych oraz pasjonatów zrównoważonego stylu życia i zdrowego odżywiania – których misją jest propagowanie w Polsce i zagranicą medycyny funkcjonalnej.

Medycyna funkcjonalna jest innowacyjnym podejściem, łączącym zaawansowane badania naukowe i najnowocześniejsze technologie medycyny konwencjonalnej z tysiącletnimi doświadczeniami medycyny naturalnej. Holistyczne podejście do zdrowia i traktowanie ludzkiego organizmu jako całości sprawia, że choroba w tym ujęciu nie jest wyizolowanym zespołem objawów, które należy jak najszybciej wyciszyć farmakologicznie, ale wyrazem zaburzonej homeostazy całego ustroju. Lecząc chorobę, medycyna funkcjonalna szuka przede wszystkim przyczyn tego stanu wewnętrznej nierównowagi, a następnie integruje najlepsze praktyki medyczne (zarówno te konwencjonalne, jak i alternatywne) w celu przywrócenia homeostazy organizmu, czyli prawidłowego współdziałania wszystkich jego organów i układów.

Zgodnie z filozofią medycyny funkcjonalnej misją Fundacji MSŻ jest propagowanie nieinwazyjnych terapii medycyny spersonalizowanej, która dzięki rozwojowi nowoczesnych metod diagnostycznych (opartych na biologii molekularnej) pozwala na zastosowanie optymalnego leczenia do konkretnego pacjenta w odpowiednim czasie. Właśnie dlatego medycyna funkcjonalna może poszczycić się wyjątkowymi sukcesami w leczeniu zaburzeń dietozależnych, gdzie nadwaga i otyłość u dzieci stanowi przyczynę choroby.

 

Skuteczność medycyny funkcjonalnej odchudzaniu z nadwagi i leczeniu otyłości u dzieci bazuje na zastosowaniu spersonalizowanego odżywiania w oparciu o najnowocześniejsze, cytotoksyczne testy nietolerancji pokarmowej Profil Metaboliczny 145.

“Kiedy dysponuje się informacją o składnikach pożywienia niedopasowanych do indywidualnego fenotypu, nadwaga i otyłość u dzieci nie są trudne do wyleczenia.”

Julia Trawińska

prezes Fundacji Medycyny Stylu Życia

PARTNERZY AKCJI

GenelabProwadzone przez Fundację Centrum Diagnostyki Genetycznej i Immunologicznej Genelab to najnowocześniejsze laboratorium genetyczne i immunologiczne, które oferuje szeroką gamę badań diagnostycznych, stanowiących bezcenne narzędzie w rękach doświadczonych specjalistów. Niezawodne rozwiązania, charakteryzujące się wysoką czułością, dostarczają wyczerpujących informacji o specyficznej konstrukcji genetycznej i immunologicznej danego organizmu.